fbpx

Materiāli

KAŠMIRS

Kašmirs ir viena no dārgākajām šķiedrām pasaulē. Tas ir neparasti mīksts, viegls, silts, elpojošs un zīdains materiāls. Kašmira izcelsme meklējama Ziemeļķīnā un Mongolijā, kur jau izsenis tikušas audzētas kašmira kazas. Kašmirs tiek ņemts no šo mazo un īpašo dzīvnieku dziļā apspalvojuma daļas. Reizi gadā, pavasarī, kad ir silti un labvēlīgi laikapstākļi, kazu kopēji ievāc šo kazas apspalvojuma daļu, izmantojot maigu ķemmēšanas procedūru, kas dzīvniekiem ir pilnīgi nekaitīga.

Katru gadu no viena šāda dzīvnieka tiek ievākts aptuveni 250 grami vilnas. Vilnas attīrīšanas procesā, kad kašmirs tiek atdalīts no virsējā apspalvojuma, kas savukārt ir rupjāks, pāri paliek ne vairāk kā 100 grami šīs šķiedras. Tāpēc kašmirs ir tik dārgs un tā vērtība turpmākajā šķiedras apstrādes un sagatavošanas procesā tikai pieaug.

Mēs izmantojam visizcilākā ražojuma kašmira dziju, kas ražota Itālijā, kur tradīcijas perfekti apvienojas ar inovācijām. Rezultāts pierāda lielisku kompetenci un izcilu kvalitāti.

No tīra kašmira un kašmira vilnas mēs ražojam skaistas kleitas, cepures, šalles, halātus, pledus un džemperus.

ĪPAŠI SMALKĀ MERINO VILNA

Šī visdārgāk novērtētā vilna tiek ņemta no Merino sugas aitām, kuru izcelsme meklējama Vidusjūras reģionā. No turienes to 18.gadsimta beigās sākuši iepirkt Austrālijas un Jaunzēlandes tirgotāji. Mūsdienās no vienas Merino aitiņas gada laikā tiek ievākts līdz 1 kg šīs smalkvilnas.
Iemesls, kas padara merino vilnu tik īpašu visu adāmo dziju klāstā ir tas, ka merino šķiedra nekairina ādu. Tā lieliski saglabā siltumu, taču tajā nebūs karsti. Tai piemīt mitrumu absorbējošas īpašības. Tas viss kopā padara šī materiāla izstrādājumus īpaši tīkamus lietotājam.

Merino vilna ir viens no mūsu visbiežāk izmantotajiem materiāliem. No tā mēs ražojam gan kleitas, džemperus un jakas, gan arī cepures, šalles u.c.

ALPAKA

Alpaka vilna ir dabīga šķiedra, kas tiek ievākta no alpakas. Tā var būt vai nu viegla vai smaga pēc svara, atkarībā no tā kā dzija ir vērpta. Alpaka ir mīksta, izturīga, zīdaina, dabiska, luksus klases šķiedra. Lai arī tā ir līdzīga aitas vilnai, tā ir siltāka un nav durstīga. Tajā nav lanolīna, tāpēc tā ir hipoalerģiska. Alpakas ir tikušas audzētas Dienvidamerikā tūkstošiem gadu. No alpaka vilnas mēs adam džemperus, mēteļus, cepures un šalles.

PIMA KOKVILNA

Leģendārā “dievu kokvilna” ir ārkārtīgi vērtīga un izcili mīksta. To joprojām kultivē un ievāc ar rokām retinātā gaisa Peru augstkalnēs, izmantojot tradicionālās metodes, lai saglabātu tās oriģinālās īpašības: īpaši garo un smalko šķiedru, kas pieķir šai dzijai nepārspējamu mirdzumu un maigumu. Smalkā šķiedra padara to līdzīgu kašmiram. Šis diegs tiek ražots tikai Itālijā, un rezultāts radikāli atšķiras no gatavā, rūpnieciski miksētā tāda paša nosaukuma materiāla, ko eksportē Āzijas valstis. Jēlmateriāla izvēle, vērpšana, griešana, merserizēšana un tonēšana: dzijas izstrādes procesā tiek ievēroti augstas kvalitātes standarti. Ražojuma kvalitāti nodrošina pastāvīgi veicot testus laboratorijā.